Але пам’ятайте, що ви не повинні при цьому користуватися товаром, який вам не підійшов. Звернутись до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у відповідному регіоні (контакти територіальних органів). Лінійний та листовий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником). Громадянин оформив переказ коштів за кордон, сплативши банку необхідну суму комісії. Працівники банку вказали клієнту конкретну суму коштів, що буде зарахована на рахунок одержувача переказу. Проте на рахунок одержувача надійшла менша сума, ніж потрібно.
Зазвичай великі магазини техніки у своїх бланках прописують, що покупець погоджується на перевірку якості протягом 60 днів. Для цього продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою статті 8 Закону України “Про захист прав споживачів”) зобов’язані створювати (мати) обмінний фонд товарів. Перелік таких товарів визначається Кабінетом Міністрів України.
Крім того, у більшості випадків продавці не є власниками інтернет-магазинів. І навіть більше, через один інтернет-магазин реалізовувати товар можуть декілька десятків продавців. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 arhmyhail.org.ua на користь ОСОБА_ грн. Згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось. Та інші, не пов’язані з асортиментом нашого інтернет-магазину.
До Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) належать продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни. І все ж таки у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг. 9 Закону про захист прав споживачів, товар належної якості можна обміняти, якщо у вас є розрахунковий документ, виданий разом із проданим товаром. Припустимо, ви щось придбали, але через якийсь час (протягом 14 днів) зрозуміли, що товар вам не підходить за кольором, розміром або ще з якихось причин. Ви можете обміняти або повернути цей товар (якщо його немає в Переліку товарів, які не підлягають поверненню). Експертиза проводиться за рахунок продавця (виконавця, виробника).
Коли Можна Розраховувати На Гарантійний Ремонт Товару?
Відповідно до українського законодавства, телефон без браку і несправності можна повернути в магазин протягом 14 днів. 14-денний строк для обміну може бути подовжений, а не скорочений продавцем. Ми вже писали, що гарантійний термін — це час, протягом якого можна повернути в магазин бракований товар. А продавець/виконавець/виробник зобов’язується безкоштовно відремонтувати або замінити його.
Як Споживачу Захистити Свої Права При Купівлі Товарів (+шаблони Скарг)
Обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, але лише протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не був оголошений продавцем. Згідно із Законом «Про захист прав споживачів», кожен покупець протягом двох тижнів може звернутися в магазин і замінити товар, який йому не підійшов, на інший, або віддати покупку продавцю і отримати свої гроші назад. Після закінчення двотижневого терміну повернення можливе тільки за гарантією. Прямої заборони споживати продовольчі товари до моменту їхньої оплати в Законі «Про захист прав споживачів» немає.
Розрахунковий документ з позначкою про дату продажу товару, гарантійні зобов’язання, зміст договору з виконавцем робіт (послуг), опис виявлених недоліків, висунуті вимоги (прохання) з документальним підтвердженням факту їх отримання продавцем (виконавцем), отримані заявником відповіді, висновки тощо. При усуненні недоліків шляхом заміни комплектуючого виробу або складової частини товару, на які встановлено гарантійні строки, гарантійний строк на новий комплектуючий виріб і складову частину обчислюється починаючи від дня видачі споживачеві товару після ремонту. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав (частина третя статті 22 Закону України “Про захист прав споживачів”).